انتخاب رنگ مناسب مبلمان

آموزشی 2

بهترین رنگ‌های مبلمان که برای انتخاب رنگ لوازم دیگر، دست شما را باز می گذارند

اگر مایلید تا دکوراسیون منزل خود را زود به زود تغییر دهید، از انتخاب رنگ های گرمی مثل قرمز و نارنجی برای قطعات بزرگ مبلمان خودداری کنید. زیرا این رنگ ها بسیار خاص هستند و با هر رنگ دیگری به راحتی هماهنگ نمی شوند. همچنین ممکن است از شدت این رنگ ها زود خسته شوید. در «کلاس آموزشی» امروز قصد داریم بهترین رنگ های مبلمان را برای هرچه راحت تر هماهنگ کردن آنها با لوازم محل کار و زندگیتان به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید..

۱) سفید

مبلمان سفید هیچ وقت از مُد نمی افتد. به علاوه ی این که شما هر وسیله با هر رنگی که خواستید می توانید به دکوراسیون تان اضافه کنید. هنگام خرید مبلمان سفید به میزان مقاومت پارچه در برابر لکه دقت کنید و پارچه‌هایی انتخاب کنید که به آسانی تمیز شوند و قابل شستشو باشند.

۲) کِرِم

مبلمان کرمی رنگ که می‌تواند بافت‌دار هم باشد، گزینه‌ی بسیار خوبی با قابلیت انعطاف پذیری بالا است. این رنگ کلاسیک به خوبی با رنگ‌های سیاه، آبی تیره، قرمز یا خاکستری ترکیب می‌شود.

۳) قهوه‌ای روشن، برنزه یا شتری

این رنگ‌های گرم خنثی به خوبی با رنگ‌های آبی، سیاه و رنگ‌های پائیزی ترکیب می‌شوند. این رنگ‌ها هم‌چنین هم‌نشینی خوبی با طرح‌های شطرنجی سیاه و سفید یا سیاه و قرمز دارند.

۴) قهوه‌ای

از وقتی رنگ خاکستری پر طرفدار شده، رنگ قهوه ای کاربرد کمتری دارد. اما همچنان مبلمان قهوه‌ای در طراحی داخلی، زیبا به نظر می رسد. هم کلاسیک است و هم شیک.

۵) خاکستری روشن

رنگ خاکستری خیلی روشن در کنار رنگ‌های گرم چوب و دیوارهای گچی بسیار زیبا جلوه می‌کند. خاکستری زمینه ای فوق العاده برای لوازم رنگی است.

۶) خاکستری تیره

این رنگ می‌تواند با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب شود و به همین دلیل از رنگ‌های پر طرفدار در طراحی داخلی است.

۷) رنگ‌های خنثی

در هنگام انتخاب رنگ مبلمان، از رنگ های خنثی شده استفاده کنید. منظور از رنگ خنثی شده، رنگی است که مکملش به آن اضافه شده است؛ برای مثال یک آبی خنثی شده، مقدار کمی از رنگ نارنجی را در خود دارد. اگر نمی خواهید از رنگ های جیغ استفاده کنید اما از رنگ‌های خنثی هم خسته شده‌اید، رنگی انتخاب کنید که دارای تَه‌رنگ مورد نظر شما باشد.

۸) پارچه کتانی

با وجودی که این مورد رنگ نیست اما این متریال یک ظاهر متمایز دارد که به خودی خود رنگ مبلمان را تعریف می‌کند.

۹) الگوهای ظریف

مبلمان با طرح و الگوهای ظریف ، هم زیباست و هم انعطاف‌پذیر. گاهی این طرح‌ها آنقدر ظریف هستند که به صورت بافت پارچه دیده می‌شوند.

۱۰) چرم

رنگ هایی که محدود کننده به نظر می رسند، در چرم انعطاف‌پذیرتر هستند.  در دنیای مُد یک تکه‌ی چرم متضاد الزامی ندارد که با لباس متناسب باشد، برای مبلمان چرم در اتاقی ناهماهنگ با آن نیز همین اتفاق می‌افتد.

© 2015 Furniture Shop - Premium Noavaran Golband.