تشخیص کیفیت مبلمان

اموزشی3

برای تشخیص کیفیت مبلمان مورد نظرتان، قبل از خرید باید چند کار کوچک انجام دهید

خرید مبلمان چیزی بیشتر از توجه به سبک و مدل آن است. نکات زیادی وجود دارد که در انتخاب صحیح مبلمان برای شما و خانه تان تأثیرگذار است و از نظر ما، کیفیت اصلی ترین مسئله در انتخاب مبلمان است. در «کلاس آموزشی» امروز قصد داریم تا به مهمترین راه ها برای تشخیص کیفیت مبلمان اشاره کنیم.

۱) روی مبلمان مورد نظر خود بنشینید

با هوشیاری روی مبل بنشینید. شما تنها دنبال راحتی آن نیستید و حواستان به این موضوع باشد که ابعاد آن متناسب با اندازه بدنتان باشد. آیا نشیمن آن با طول ران پاهایتان تطبیق دارد؟ آیا به راحتی پاهایتان به کف زمین می‌رسد و می‌توانند استراحت کنند؟ آیا دسته مبل یا صندلی با دست شما متناسب است؟ ممکن است این نکات کوچک زیاد به چشم نیاید اما می‌تواند در گذر زمان تجربه بدی را به هنگام استفاده از مبلمان در ذهن شما به‌وجود بیاورد. پس مطمئن شوید که همه چیز عالی باشد.

۲) زیر مبل را بررسی کنید

اگر مبلمانی دست دوم باشد با مشاهده زیر آن می‌توانید آگاه شوید. چنانچه از یک مبل فروشی خرید می‌کنید به قطعات آن که چطور کنار هم قرار گرفتند، به اتصالات آن که چگونه اجزا را به هم وصل کردند، به چفت و بست پارچه، نوع چوب آن ، به تشک و ابر آن و دیگر چیزها که نشان‌دهنده کیفیت آن است دقت کنید. حواستان باشد که ظاهر یک مبلمان می‌تواند خیلی زیبا باشد اما داخل آن از مواد و مصالح بی‌کیفیت تشکیل شده باشد.

۳) پارچه و چوب مبل را بررسی کنید

رنگ و طرح و الگو چیزهایی هستند که شما هر روزه روی مبلمان خواهید دید بنابراین بهتر است به جنس آن‌ها و کیفیت کار تمام شده نیز توجه کنید. نگهداری یک اصل مهم در خوب

نگه داشتن مبلمان است پس دقت کنید که گزینه‌ی شما بتواند در سالیان دراز کیفیت خود را حفظ کند و پارچه و سطح آن از بین نرود. همچنین بهتر است سطح چوبی آن را بررسی کنید تا قابلیت صیقل دادن داشته باشد و طوری نباشد که پس از چند بار پرداخت کیفیت خود را از دست بدهد.

۴) وزن مبلمان را بررسی کنید

در بسیاری از موارد، وزن یک مبلمان نشان دهنده‌ی کیفیت آن است. اگر وزن آن سبک‌تر از چیزی باشد که قبلاً تجربه کردید، می‌تواند نشانه‌هایی از کوتاهی در کیفیت آن باشد و شاید چارچوب آن استحکام خوبی نداشته باشد. ممکن است شما در یک فروشگاه به دنبال مبلمانی سبک باشید به این دلیل که برای تغییر دکوراسیون منزلتان مشکل چندانی در جا به جایی نداشته باشید اما به کیفیت و

دوام آن هم توجه کنید.

۵) مبلمان مورد نظر خود را اندازه بگیرید

اندازه‌های مناسب مبلمان آینده خود را پیدا کنید و همراه خود به فروشگاه ببرید تا بتوانید با گزینه‌های خود بسنجید. مبلمان مورد نظر در فروشگاه را اندازه‌گیری کنید و ببینید که آیا با فضای منزلتان متناسب است یا خیر و حواستان باشد که در صورت خرید، چه مقدار فضای خالی در منزلتان باقی میماند تا بتوانید چیدمان خود را به راحتی و بدون مشکل انجام دهید. به قرار گیری آن‌ها در فضایتان فکر کنید و در نظر بگیرید که هر کدام از آن‌ها در کدام بخش از خانه شما می‌توانند قرار بگیرند.

© 2015 Furniture Shop - Premium Noavaran Golband.